Adobe CS5 Deneme Sürümünü Sıfırlamak PDF Yazdır e-Posta


Adobe SC5 programlarından birini veya bir kaçını kullanıyorsanız ve 30 günlük deneme sürümü sona erdi ise (30 gün bu programı denemek için yeterli dğeil bir 30 gün daha istiyorum diyorsanız) aşağıdaki işlemleri uygulayarak deneme sürümünü sıfırlayabilir yani programı 30 gün daha kullanabilirsiniz. Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. (Bu işlemleri yapmak için ürün anahtarına veya crack programlarından herhangi birine ihtiyacınız yoktur.)

1.) C:\Program Files\Common Files\Adobe\Adobe PCD klasörüne girin

“pcd” isimli dosyayı ister silin ister ismini dğeiştirin

2.) Daha sonra “cache” klasörüne girin

“cache” klasörü içindeki “cache” dosyasını da silin veya ismini değiştirin.

3.) Şimdi ise bilgisayarımızın Adobe sunucusuna bağlanma IP’sinin bulunduğu “Hosts” dosyasını düzenleyeceğiz. Bu ayar belki gerekmeyebilir. Ancak daha önce ne şekilde ayarladığınızı bilinmediğim için kontrol edelim.

C:\Windows\System32\drivers\etc içerisindeki “hosts” dosyasını not defteri veya herhangi bir kod editörü ile açalım. İçerisinde aşağıdaki satırları inceleyelim. İp adresleri aşağıda verdiğim gibi ise sorun yok, işleminiz tamam demektir. Eğer ip adresleri farklı yani Adobe sunucusunun ip adresleri ise aşağıdakilerle değiştirmeniz yeterli olacaktır.

127.0.0.1 activate.adobe.com

127.0.0.1 practivate.adobe.com

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Adobe Photoshop, Illustrator, Flash veya herhangi bir Adobe programını açtığınızda sizden ürün anahtarını girmenizi veya deneme sürümünü kullanmaya devam etmenizi tavsiye edecektir. Deneme sürümüne devam et dediğinizde 30 gün daha kazanmış olacaksınız. Şu an için 700 Dolar civarında olan bu yazılımı satın alana kadar bu şekilde kullanmaya devam:)

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

KIRGIZCA - RUSÇA - TÜRKÇE SÖZLÜKLER

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

ÜYE GİRİŞ FORMU



Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki ders ve makaleler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. www.kerimsarigul.com 2005 - 2012